Jdi na obsah Jdi na menu
 


DIETA podle horoskopu!

2. 10. 2011

Ať děláš, co děláš, hubnout se ti stále nedaří. Možná jsi jen nezvolila tu správnou metodu. Zkus si vybrat nejlepší hubnoucí strategii, kterou ti doporučují hvězdy.

Podle astrologie nás naše znamení ovlivňuje ve všem. V povaze, vztazích s druhými, v sexuálních dovednostech, tak proč ne také v hubnutí? Podle toho, kdy jsme se narodili, se liší naše chutě, hříchy, kterým nemůžeme odolat, i cvičení, které na nás působí lépe, než jiná.

 

 

Běhání
 

 

 

Ohnivá znamení


Zrozenci ve znamení Berana, Lva a Střelce mají jedno společné – pohyb milují a netrpí nedostatkem aktivity. Díky tomu se nemusejí tolik omezovat v jídle, protože dodanou energii snadno a rychle spálí.


Beran


Berani jsou hodně cílevědomí, a pokud si určí svůj vysněný cíl, jdou si za ním. A v hubnutí platí totéž. Pokud si řeknou, že budou držet dietu nebo chodit pravidelně cvičit, dodrží to. Někdy jsou na sebe ale až moc přísní a dokážou v touze po vysněné postavě hubnout nezdravým a pro tělo škodlivým způsobem. Naštěstí jsou Berani hodně aktivní a svou výbušnou povahu rádi krotí při extrémních a bojových sportech a jiných aktivitách, kde se mohou pořádně vybít.


Dietní tip: Nezapomínej na snídani, ta je základ každého dne.
 

Fitness tip: Zkus bojové a vytrvalostní sporty. Jsi soutěživá, šance na výhru tě bude motivovat o to víc.


Lev


Lev je král zvířat a rád si dopřává královské hostiny. Proto se Lvi neradi omezují v jídle, naopak si užívají gurmánské požitky a exotické chutě. Pokud mají hubnout, raději sportují, než aby se omezovali v jídelníčku. Jenže každé cvičení by mělo jít ruku v ruce se správnou dietou.


Dietní tip: Dávej přednost kvalitě před kvantitou. Když si vybereš jídlo plné a zajímavé chutě, nebudeš mít potřebu zkonzumovat ho tolik.


Fitness tip: Aby na tobě nebylo přejídání vidět, a také aby nezanechalo negativní stopy na tvém zdraví, dopřej si pohyb, který se zaměří na problematické partie a rozproudí ti krevní oběh. Zkus dynamic jógu, aqua zumbu nebo latinskoamerické tance.

 


Střelec


I když si Střelec rád pochutná, nemá u něj jídlo tak významné postavení a často jí jednoduše proto, aby utišil hlad, ne aby si dopřál gurmánský zážitek. Občas se dokonce odbývá – sušenkou ke svačině, fastofoodem k obědu, pytlíkem chipsů k večeři. Tohle není ideální jídelníček.


Dietní tip: Snaž se dodržovat pět jídel denně. Nezapomínej na bohatou snídani a vyvážený oběd. Jinak hrozí, že si večer uvědomíš, žes za celý den nic pořádného nesnědla a nacpeš se na noc.


Fitness tip: Střelec je elegantní, "nevoní" mu sporty, u kterých by se musel namáhat, zadýchal se nebo dokonce zpotil. Vyber si proto elegantní sport, jako je jízda na koni, kriket, tenis nebo lukostřelba.

 

 

Dieta
 

 


Zemská znamení


Býk, Panna, Kozoroh jsou zemská znamení. Snaží se žít v souladu s přírodou a mnohem víc se zajímají o zdravou stravu a harmonii těla.


Býk


Býk je požitkář, potrpí si na kvalitní a chutné jídlo a občas nezná tu správnou míru v jeho množství. Má proto sklony k tloustnutí, ale kila navíc mu i přesto sluší.


Dietní tip: Nezapomínej ve svém jídelníčku na čerstvé ovoce a zeleninu. Hodně to šidíš. Uvidíš, že pak nebudeš mít takovou potřebu hřešit sladkým a přejídat se.


Fitness tip: Samotná u cvičení moc dlouho nevydržíš, proto si najdi parťáka. Můžete společně chodit tančit, plavat nebo jen tak na procházky, to by tě mělo bavit.


Panna


Panna má zpravidla pohybu dostatek, protože miluje výlety do přírody, dlouhé procházky, osvobozující jízdu na kole, bruslích nebo na koni. Ani si neuvědomuje, že při tom vlastně sportuje.
 

Dietní tip: Panny mají velký přehled o zdravé výživě, někdy mají ale sklon držet jednostranné diety, jsou často také vegetariánky. Nezapomínej, že tvá strava by měla být bohatá, pestrá a musí obsahovat všechny složky, které tělo k správnému fungování potřebuje.


Fitness tip: Při sportu si chceš rovněž pročistit hlavu a zrelaxovat. Proto ti vyhovují procházky, potápěni nebo jóga.

 

Kozoroh


Zrozenci ve znamení Kozoroha jsou přirození dříči, bez dostatku pohybu jsou nesví. Někdy mají ale sklony k tomu se přepínat, proto jsou u nich časté úrazy a onemocnění kloubů. Vyber si sport, který bude k tvému tělu šetrný.


Dietní tip:
Často se cítíš bez energie a ospalá. Je to tím, že ve tvém jídelníčku chybí potřebné minerály a vitamíny. Dopřej si vitamín C, kyselinu listovou a železo.


Fitness tip: Zapomeň na aerobic a běh, vol raději sporty, které jsou šetrnější k tvým kloubům. Cvičení ve vodě pro tebe bude ideální volba.

 

 

Squash 

 


Vzdušná znamení


Blíženci, Váhy a Vodnář málokdy řeší problémy s nadváhou, protože milují pohyb a jsou velmi aktivní.


Blíženci


Blíženci rádi zkoušejí nové věci, ale dlouho u nich nevydrží. A to platí i pro diety. Jakmile se objeví nějaká nová zaručená dieta, jsou první, kdo ji zkusí. Pokud se ale nedostaví viditelný výsledek hned, jejich hubnoucí úsilí je snadno omrzí. Takové střídání různých diet může ale na těle i váze napáchat víc škody než užitku.


Dietní tip: Máš tendenci hodně vysedávat u počítače. Pokud ale strávíš celý den vsedě, nepotřebuješ takový energetický příjem, jako při fyzické námaze. Mysli na to a tučné a smažené jídlo vyměň za lehčí saláty, maso na přírodní způsob a zeleninu.


Fitness tip: Aby tě sport brzy neomrzel, vybírej si takový pohyb, který není stereotypní a vyžaduje tvou neustálou pozornost. Tenis, ping pong, squash nebo volejbal, to jsou sporty přesně pro tebe.Váhy


Váhy jsou velmi společenské, ale k různým oslavám, party a večeřím s přáteli patří také dobré jídlo, pití a dopřávání si pozdě do noci. Což se na postavě může velmi rychle projevit.

Dietní tip: Tvým největším hříchem je sladké. Dokážeš se do něj pustit kdykoli a v jakémkoli množství. Zkus ho omezit a nahradit zdravějším ovocem, ořechy a cereáliemi.


Fitness tip: Protože jsi společenská, vyber si nějaký kolektivní sport. Přihlas se do sportovního klubu, když budeš v kontaktu se stále stejnými lidmi, udrží tě chuť setkávat se s přáteli u sportu, i když tě zrovna pohyb chvilkově nebude bavit. Fotbal, volejbal, badminton či bowling, to je pro tebe ideální pohyb.


Vodnář


Vodnář je nezkrotný a chce si vše dělat po svém. Proto mu nevyhovuje cvičení pod dohledem trenéra, nebo sport, ve kterém se musí přizpůsobit ostatním.


Dietní tip: Potřebuješ výraznou chuť. Pokud tě jedno jídlo nenadchne, máš potřebu přebýt ho dalším a dalším a dalším. A to jde na tloušťku. Vsaď na koření a bylinky. Dodají jídlu potřebnou chuť a výraz a pomáhají s trávením.


Fitness tip: Bude tě bavit pohyb na čerstvém vzduchu, ve kterém obzvlášť pocítíš vytouženou svobodu a nezávislost. Kolo, brusle, surf, v zimě lyže nebo snowboard, to je pro tebe správná volba.

 

 

Dieta
 

 


Vodní znamení


Rak, Štír, Ryby má společné jedno – cit. Jídlo i pohyb pro ně nejsou jen fyzickou záležitostí, potřebují si je hlavně užít a cítit se u toho dobře.

 

Rak

 

Rak je znamení, které by se kvůli druhým rozkrájelo. Jenže pro samou péči o druhé zapomíná na sebe. Má proto sklony k nadváze či naopak podvýživě, zdravotním problémům v důsledku jednostranné stravy, které chybí potřebné složky, a k ochabnutí svalů v důsledku absence pohybu.

 

Dietní tip: Nezapomínej na pitný režim. Nejenže je důležitý pro naše zdraví a krásu, pomůže ti i zahnat hlad.


Fitness tip: Začni s pohybem okamžitě. Měla by sis z něj udělat návyk. Když budeš cvičit pravidelně a dlouhodobě, zvykneš si na to a začneš mít pocit, že bez pohybu už ani nemůžeš být. Zkus třeba plavání.


Štír


Štíři si dopřávají, a protože u všeho sledují cenu, nikdy by nenechali nedojedený talíř. Když jim někdo jídlo nabízí, neodmítnou, i kdyby měli prasknout. Což samozřejmě často vede k nadváze.


Dietní tip: Sníš vše, co ti kdo dá pod nos. Zadrž a vybírej si. Přeci své tělo nebudeš šidit nekvalitními potravinami, vystydlým nebo připáleným pokrmem. Nauč se chovat se ke svému tělu hezky a dopřát mu jen to, co si zaslouží.


Fitness tip: Zkus plavání, které je šetrné k tělu, nebo bojový sport, ve kterém vybiješ nejen nahromaděnou energii, ale i svou agresivitu a vztek, ke kterým máš sklony.


Ryby


Ryby jsou hodně citlivé, vnímavé a přenášejí na sebe často problémy druhých. Pokud na ně padne tíseň, často hledají útěchu právě v jídle. Proto mají sklony k tloustnutí a k nezdravým stravovacím návykům, dokonce i k poruchám příjmu potravy (hlavně bulimii).


Dietní tip: Dodržuj pitný režim a dopřávej si zejména dostatek čisté vody, bylinkových a zelených čajů. Postarají se o detox organismu a umí odplavit i špatnou náladu.


Fitness tip: Vyber si sport, který ti zajistí nejen dostatek pohybu, ale také uvolnění a zrelaxování mysli. Ideální pro tebe bude tai-chi, jóga a některé bojové sporty.

Přidala: Ivča(2.října 2011)

Zdroj: Krásná.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hafec!

(Markéta, 2. 10. 2011 12:15)

Hafec!Není co dodat!

Re: Hafec!

(Ivča(majitelka stránek), 1. 1. 2012 18:30)

Děkujem !:)

 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

e-mail-ptej se-piš-zúčastni se

topcoolfunny@email.cz

Mail listArchiv

Kalendář
<< září >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Statistiky

Online: 1
Celkem: 156108
Měsíc: 1436
Den: 21